Rekolekcje biblijne

Św. Jadwiga

Mamy swoich patronów z chrztu i bierzmowania. Każdy rok katechezy ma swojego patrona.

Czytaj więcej: Św. Jadwiga

Jezus żyje i działa dziś - rekolekcje biblijne ze św. Markiem

„Co chcesz, abym Ci uczynił?”  (Mk 10,52) „Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego” (Mk 1,1). Wakacje to czas odpoczynku, regeneracji sił fizycznych, psychicznych, ale i duchowych. To sposobny czas na słuchanie, ale i głoszenie słowa Bożego.

Czytaj więcej: Jezus żyje i działa dziś - rekolekcje biblijne ze św. Markiem

Sesje i rekolekcje lectio divina

Lectio divina jest nie tylko jakąś metodą modlitwy Słowem, ale pewnym stylem życia. Jak podkreśla ks. dr K. Wons, chodzi o sposób życia przeznaczony dla wszystkich stanów w Kościele, dla każdego katolika także świeckiego, żyjącego w rodzinie, a nie tylko dla osób konsekrowanych, czy kapłanów.

Czytaj więcej: Sesje i rekolekcje lectio divina

Jezus żyje i dziala dziś - ewangelia św. Marka

Wakacje to dobry czas na odnowienie swojej relacji z Bogiem. Dlatego pomyślałem, aby zaproponować rekolekcje biblijne ze św. Markiem: Jezus żyje i działa dziś. "Co chcesz, abym Ci uczynił" Mk 10,51.

Czytaj więcej: Jezus żyje i dziala dziś - ewangelia św. Marka

Droga lectio divina

Lectio divina to inaczej Boże czytanie, lub duchowe, modlitewne czytanie Słowa Bożego. Duchowość Izraela była oparta na słowie Bożym, wypowiadanym, słuchanym, rozważanym, przechowywanym w sercach, zapamiętywanym, przekazywanym z pokolenia na pokolenie, spisanym, czytanym, szeptanym, itp.

Czytaj więcej: Droga lectio divina