Grupa biblijna - zawieszenie spotkań

Od 30.11.2017 roku spotkania grupy biblijnej przy par. św. Józefa na Podgórzu zostały niestety zawieszone do odwołania.

Przyczyn jest kilka. W ostatnim czasie czuję się bardzo obciążony pracą w dwóch szkołach. Praktycznie jedynym nieco luźniejszym dniem jest dla mnie piątek. Również liczba osób chętnych do uczestnictwa w spotkaniach grupy znacząco zmalała. W efekcie po modlitwie, podjąłem decyzję o zawieszeniu spotkań do odwołania. Wolny czas chcę poświęcić żonie i synkowi.

Zainteresowanych pogłębieniem formacji biblijnej i lectio divina odsyłam do Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, ul. św. Jacka 16 (www.cfd.salwatorianie.pl). Kiedy ostatnio uczestniczyłem w sesji o św. Marii Magdalenie w grudniu 2017 r., dowiedziałem się, że w kościele przy centrum, co tydzień w czwartki odbywają się spotkania wspólnoty "Betania". O 18.30 jest Msza Św., a po niej czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00 zakończone kompletą. Celem jest omadlanie dzieł podejmowanych przez CFD.  Można też skorzystać ze spotkań biblijnych w par. św. Anny w Krakowie, które prowadzi biblista ks. dr Wojciech Wegrzyniak. Środy Biblijne u Anny to wieczory poświęcone zgłębianiu Słowa Bożego. O 19.30 odprawiana jest Msza św. z ok. 20 min. konferencją. Spotkanie to otwarte jest dla wszystkich. Konferencji można również odsłuchać online. O 20.30 w Kręgach Biblijnych (4 grupy po 15 osób) rozważane są wybrane fragmenty z Nowego Testamentu. W Kręgach można wziąć udział po uprzednich zapisach. Więcej informacji jak i konferencje do odsłuchania na stronie:
http://wegrzyniak.com/biblista/orody-biblijne-u-anny.

Sam od 1.11.2017 r. staram się modlić liturgią godzin, która uświęca mój czas i wpisuje się w dynamikę lectio divina. Polecam. W codziennej modlitwie korzystam też z książki ks. K. Wonsa "Modlitwa Ewangelią na każdy dzień. Obejmuje ona rozważania do ewangelii z dnia na każdy dzień roku liturgicznego. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach grupy biblijnej "Ewangelia wolności", warsztatach biblijnych "Jezus wyzwala i uzdrawia" oraz rekolekcjach ze św. Markiem "Jezus żyje i działa dziś". Serdeczne Bóg zapłać! Zachęcam wszystkich do wierności i wytrwałości w codziennej modlitwie Słowem Bożym.

Dodam jeszcze, że potrzebuję wspólnoty katolickiej. Dlatego od 3.04.2018 r. dołączyłem do nowo tworzącej się w par. pw. NSPJ w Krakowie Płaszowie wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji NSPJ. Spotkania są w każdy wtorek o 19.00 w salce przy kościele, lub w Domus Mater, ul. Saska 2c.

Niech nas wszystkich dobry Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty błogosławi, oświeca i prowadzi, a Maryja ma w swojej opiece. Pozdrawiam. Z Jezusem+